Reis door Nieuw-Grenada en Venezuela De Aarde en haar Volken, 1887 by Jules Crevaux
Author:Jules Crevaux [Crevaux, Jules]
Format: epub
Tags: South America -- Description and travel
Published: 2007-09-26T04:00:00+00:00
De ongelukkige Narcissus doet wat hij kan om zich aangenaam te maken; hij brengt ons zoete pataten en vervolgens zoete maniok. Wij beloonen zijn ijver en goeden wil door hem een hemd ten geschenke te geven, dat hij aanstonds aantrekt. Blijkbaar hebben wij hem gelukkig gemaakt: zijn onnoozel gelaat straalt van eene blijdschap, die ons zelven goed doet.
Omstreeks tien uren nemen wij afscheid van onze vrienden, en werpen een laatsten blik op ons vlot, dat nu, ledig en onttakeld, een vrij treurige figuur maakt. Wij zullen het niet gauw vergeten, want het heeft ons onschatbare diensten bewezen en meer dan eens ons leven gered.
Wij zijn nu op weg naar San-Fernando; wij vorderen goed en hebben levensmiddelen voor vele dagen.
Tegen den avond komen wij aan de monding eener rivier, die zich aan den linkeroever in de Guaviare uitstort. Op den hoek tusschen de beide rivieren verrijst een heuvel, op welks top eene hut is gebouwd. Wij varen een eind weegs de rivier op, om ons van hare beteekenis rekenschap te kunnen geven. Hare breedte bedraagt honderd-vijftig el; de strooming is zeer sterk, en naar het schijnt, is de rivier buiten hare bedding getreden, want de struiken en heesters langs de oevers staan halverwege in het water. De aanlegplaats schijnt verlaten, want de grond is met hoog gras en struiken begroeid.
Ongetwijfeld is de hut onbewoond, want ons roepen en onze geweerschoten blijven onbeantwoord. Zij is te ver van den oever verwijderd, om haar als nachtverblijf te kunnen gebruiken. Daar de diefachtige neiging der Indianen ons bij ondervinding bekend is, zou het zeer onvoorzichtig zijn, ons te ver van de prauw te verwijderen. Wij zakken de rivier weer af, en slaan ons kamp een weinig lager op, aan den linkeroever van de Guaviare. Ik heb de koorts; Lejanne is geheel uitgeput; François lijdt aan hevige buikpijnen; Apatoe alleen is in goeden welstand: zijne wond geneest.
2 December.—Wij drinken koffie met suikerstroop, en vinden dat heerlijk: alles is betrekkelijk in deze wereld.
Tegen half twee bespeuren wij op den zandigen oever een van takken gemaakt afdak. Wij gaan aan land, vermoedende dat de eigenaars van deze soort van hut niet verre zullen zijn; in dat vermoeden worden wij nog meer bevestigd bij het zien van eene kip en twee aarden kruiken. De Indianen nemen hunne hoenders op reis mede: zij eten die vogels niet, maar houden ze enkel voor hun vermaak, zooals men elders papegaaien en kanarievogels houdt. In de groote aarden kruiken bewaren zij het vet der schildpadden of de gom, die uit verschillende boomen in hunne bosschen vloeit. Ons roepen en schreeuwen blijft evenwel onbeantwoord; wij begeven ons weder op weg, na den kip eenig voedsel te hebben toegeworpen
Kort daarop ruiken wij een sterke muskuslucht: Apatoe luistert: op den linkeroever bevindt zich eene kudde pecaris. Wij gaan aan land; Lejanne en Apatoe nemen hun geweer. Nauwelijks zijn zij een twintig pas in het woud doorgedrongen, of zij zien een dertigtal dezer dieren voor zich, die met groot gerucht hunne tanden op elkander slaan. Lejanne gaat voorop.
Download
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites. Please contact the content providers to delete copyright contents if any and email us, we'll remove relevant links or contents immediately.
The Vikings: Conquering England, France, and Ireland by Wernick Robert(79865)
Ali Pasha, Lion of Ioannina by Eugenia Russell & Eugenia Russell(40133)
The Conquerors (The Winning of America Series Book 3) by Eckert Allan W(37103)
The Vikings: Discoverers of a New World by Wernick Robert(36906)
Cecilia; Or, Memoirs of an Heiress — Volume 1 by Fanny Burney(32410)
Cecilia; Or, Memoirs of an Heiress — Volume 3 by Fanny Burney(31818)
Cecilia; Or, Memoirs of an Heiress — Volume 2 by Fanny Burney(31794)
Empire of the Sikhs by Patwant Singh(22959)
The Secret History by Donna Tartt(18803)
Hans Sturm: A Soldier's Odyssey on the Eastern Front by Gordon Williamson(18453)
Cat's cradle by Kurt Vonnegut(15145)
Pimp by Iceberg Slim(14311)
Sapiens: A Brief History of Humankind by Yuval Noah Harari(14209)
Talking to Strangers by Malcolm Gladwell(13183)
Norse Mythology by Gaiman Neil(13167)
Leonardo da Vinci by Walter Isaacson(13144)
4 3 2 1: A Novel by Paul Auster(12260)
Underground: A Human History of the Worlds Beneath Our Feet by Will Hunt(11996)
The Radium Girls by Kate Moore(11896)