Zielsverduistering by Peter Robinson

Zielsverduistering by Peter Robinson

Author:Peter Robinson [Robinson, Peter]
Language: nld
Format: epub
Published: 2010-11-03T06:01:01.042000+00:00


10

Toen Annie eindelijk het bureau verliet, aan de klauwen van de media ontsnapte en door Church Street naar The Black Horse liep, was het al bijna tien voor halfeen. Stiekem hoopte ze eigenlijk dat Eric al was vertrokken; dan hoefde ze hem niet zelf te dumpen. Het was natuurlijk gemakkelijker geweest om helemaal niet te komen opdagen, maar ze had de indruk dat Eric niet iemand was die het snel opgaf en een zetje nodig had.

Annie had zich opzettelijk heel eenvoudig gekleed en droeg een paar oude sportschoenen, een vormloze rok die tot op haar knieën viel en een zwarte coltrui met daaroverheen haar spijkerjack. Het was haar ook gelukt om van de make-up af te blijven. Dat had echter wel moeite gekost, meer dan ze had verwacht. Ze was niet ijdel, maar had het liefst een overweldigende entree gemaakt, zodat iedereen in de pub naar haar keek, om hem daarna te vertellen dat hij kon ophoepelen. Ze wilde echter niets doen waardoor hij zich aangemoedigd kon voelen.

Uiteindelijk bleek haar natuurlijke aantrekkingskracht dusdanig groot – maar misschien kwam dat doordat alle aanwezigen in de bar man waren – dat iedereen toch wel naar haar keek toen ze de kleine, drukke kroeg in kwam. Ook Eric. De moed zonk Annie in de schoenen, maar ze glimlachte flauwtjes en ging tegenover hem zitten. ‘Sorry dat ik zo laat ben,’ zei ze en ze streek haar haren naar achteren. ‘Een akkefietje op kantoor.’ Dat was gedeeltelijk waar. Het gesprek met hoofdinspecteur Brough had langer geduurd dan verwacht, vooral omdat het moeite had gekost hem ervan te overtuigen dat de informatie van Les Ferris belangrijk was. Uiteindelijk had ze hem zover gekregen dat hij ermee instemde dat ze een beperkte zoektocht instelde naar de Australiër en Sarah Bingham, terwijl Ferris probeerde de haarmonsters op te sporen als vergelijkingsmateriaal.

‘Dat geeft niet,’ zei Eric met een glimlach. ‘Ik ben blij dat je toch bent gekomen. Wat wil je drinken?’

‘Slimline-tonic, graag.’ Annie was vastbesloten om dit beschaafd en met een helder hoofd af te handelen tijdens de lunch.

‘Zeker weten?’ Eric had een pint Guinness voor zich staan die bijna leeg was.

‘Ja, dank je,’ zei Annie. ‘Een zware middag voor de boeg. Ik moet scherp blijven.’

‘Dan heb je zeker een veeleisende baan. Ik ben zo terug, dan kun je me er alles over vertellen.’

Eric liep naar de bar en Annie bekeek de menukaart. Ze verging van de honger. Vanwege de beperkte keuze werd het een vegetarische panini. De enige andere optie was een sandwich met ei en ui. Toen ze opkeek, kwam Eric alweer terug met de drankjes. Hij glimlachte naar haar. Zijn tanden waren recht en wit, zijn zwarte haar hing over één oog en hij had zich zo te zien niet meer geschoren sinds de laatste keer dat ze hem zag. Hij gaf haar het glas en ze proostten.

‘Weet je het al?’ vroeg hij.

‘Wat?’

‘Wat je neemt.’

‘Ja,’ zei Annie. ‘Het wordt een panini met champignons, mozzarella en gegrilde rode paprika. Zeg maar wat jij wilt hebben, dan zal ik het bestellen.



Download



Copyright Disclaimer:
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites. Please contact the content providers to delete copyright contents if any and email us, we'll remove relevant links or contents immediately.