Een jaar in de Provence by Mayle Peter
Author:Mayle, Peter [Mayle, Peter]
Language: nld
Format: epub
Tags: Landen, Reisimpressie
ISBN: 9789047519515
Publisher: Uitgeverij Unieboek | Het Spectrum bv
Published: 0101-01-01T00:00:00+00:00
Deze voorstelling duurt van half negen ’s morgens tot vroeg in de avond, en blijft mij telkens boeien en vermaken. Ik stel mij voor dat er toch af en toe tussen deze koortsachtige drukke perioden van sociale studie tijd voor academisch werk vrijgemaakt zal moeten worden. Toch heb ik nooit een van de cafétafeltjes door een studieboek ontsierd gezien, noch ooit enig gesprek over hogere wiskunde of politieke wetenschappen opgevangen. De studentes gaan volledig op in het tonen van goede vormen, en de Cours Mirabeau wordt er alleen maar decoratiever van.
Het zou geen straf zijn om het grootste deel van de dag van het ene café naar het andere zwervend door te brengen, maar aangezien we niet zo vaak naar Aix gaan voelen wij de aangename verplichting om tijdens de ochtend zo veel mogelijk dingen te doen. We gaan eerst bij de man in de Rue d’ltalie een fles eau de vie halen en bij monsieur Paul in de Rue des Marseillais wat kaasjes. Dan kijken we wat er nu weer voor onzinnigs in de etalages ligt van de boetieks die in de smalle straatjes achter de Cours als bonte eendagsvlinders tussen de oudere en minder vergankelijker etablissementen zitten gepropt. Daarna begeven we ons tussen de menigte op de bloemenmarkt om nog eens het minuscule, schitterende Place d’Albertas met zijn kinderhoofdjes en fontein te bekijken, en erom te denken dat we in de Rue Frédéric Mistral arriveren voordat er geen plaatsen meer zijn bij Chez Gu.
Er zijn grotere, fraaier ingerichte en in gastronomisch opzicht bijzonderder restaurants in Aix, maar sinds we op een regenachtige dag Gu binnendoken zijn we er steeds weer teruggekomen. Gu voert in eigen persoon het beheer over de zaak – een hartelijke, luidruchtige man met de breedste, zwierigste, weelderigste, en meest eerzuchtige snor die ik ooit gezien heb. Het is een snor die voortdurend de wetten van de zwaartekracht en het scheermes tart bij zijn pogingen contact te maken met Gu’s wenkbrauwen. Zijn zoon neemt de bestellingen op en een onzichtbare vrouw met een formidabele stem – madame Gu, misschien – staat hoorbaar aan het hoofd van de keuken. De klantenkring bestaat uit plaatselijke zakenlieden, de meisjes van Agnes B. om de hoek, chique vrouwen met hun boodschappentassen en teckels, en af en toe het heimelijke en o zo duidelijk buitenechtelijke paar dat heftig tegen elkaar zit te fluisteren en hun aioli niet ziet staan. De wijn wordt in kannen geserveerd, een goede maaltijd van drie gangen kost 80 franc en alle tafels zijn elke dag om 12.30 uur bezet.
Zoals gewoonlijk smelt ons goede voornemen om een vlugge en sobere lunch tot ons te nemen bij de eerste kan wijn weg als sneeuw voor de zon en zoals gewoonlijk rechtvaardigen we onze zelfverwennerij door elkaar voor te houden dat het vandaag een feestdag is. We hebben geen zaak waar we naar terug moeten of agenda’s vol afspraken. En aan ons genoegen wordt op schandelijke, onfatsoenlijke wijze nog eens bijgedragen door het besef dat de mensen om
Download
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites. Please contact the content providers to delete copyright contents if any and email us, we'll remove relevant links or contents immediately.
Housekeeping by Marilynne Robinson(4056)
Papillon (English) by Henri Charrière(3898)
The Poetry of Pablo Neruda by Pablo Neruda(3812)
World without end by Ken Follett(3339)
TCP IP by Todd Lammle(3008)
Fluent Forever: How to Learn Any Language Fast and Never Forget It by Gabriel Wyner(2915)
The Rape Of Nanking by Iris Chang(2643)
How Proust Can Change Your Life by Alain De Botton(2606)
The Alchemist by Paulo Coelho(2582)
The Partner by John Grisham(2280)
Two lives by Helen Naylor(2186)
Hitler by Ian Kershaw(2043)
Yerma by Federico García Lorca(1916)
Sophie's World by Jostein Gaarder(1903)
Smilla's Sense of Snow by Peter Hoeg(1847)
Merriam-Webster's Pocket Dictionary by Merriam-Webster(1817)
Il cavaliere inesistente by Italo Calvino(1783)
Twilight of Idols and Anti-Christ by Friedrich Nietzsche(1756)
Deep Writing by Eric Maisel(1737)
